4. zápas FEJ – Najlepší výkon juniorov

grizzly 150x150V tento hrací deň vyzvali žirafy v druhom zápase premenované družstvo Košíc, ktoré v súčasnosti nesie názov medveďov Grizzly. Domáci hráči nastúpili veľmi koncentrovane a vyšiel im aj úvod zápasu. Skóre otvoril K.Gábor a dodal svojim spoluhráčom pokoj na halovky.

Je to zvláštne, ale ŽFA viedla vlastne v až vo svojom štvrtok zápase! Žirafy si ešte do polčasu vybudovali dvojgólový náskok a navyše sa im darila hra. V druhom polčase domáci pokračovali v dobrom výkone, ale slovo si zobrali aj hostia. Po štandartke znížili na 2:1 a mali aj ďalšie šance. Keď sa ale z priameho kopu presadil D.Rajnoha, bolo vedenie ŽFA opäť dvojgólové a hosťom nezostalo veľa času. Tréner Košíc siahol k power-play, tú však domáci umne ubránili. Navyše sa gólovo presadil aj brankár ŽFA E.Kavčák, ktorý svojim premiérovým gólom uzavrel skóre. Už tento piatok sa môže posunúť ŽFA v tabuľke opäť vyššie, keď hostí vo svojom poslednom zápase na Hájiku terajšieho lídra extraligy MIBU Banská Bystrica.

ŽFA ŽIRAFA Žilina – Grizzly Košice  4 : 1  ( 2 : 0 )

Zostavy:

ŽFA: E.Kavčák (D.Jánošík) – T.Ševčík „C“, M.Sýkora, D.Rajnoha, R.Torčík, K.Gábor, D.Lojdl, P.Orávik, V.Stranianek, L.Kováčik, D.Majerčík, tréner: M.Ondrúšek

Grizzly: M.Kušnír (D.Klema) – T.Kuruc „C“, J.Pizúr, M.Klimko, R.Tache, M.Bosák, E.Lukáč, A.Fedor, J.Kufčák,  tréner: P.Beer

Góly: D.Rajnoha 1, K.Gábor 1, V.Stranianek 1, E.Kavčák 1 – A.Fedor 1

ŽK: P.Orávik – J.Kufčák

Rozhodovali: M.Matula a R.Behančin

20 divákov

Marián Ondrúšek (tréner  ŽFA ŽIRAFA Žilina):

V tomto zápase sme hrali konečne podľa našich predstáv a možností. Dominovala doteraz zaspatá úderná štvorka: Gábor, Ševčík, Rajnoha, Sýkora. Po pekných akciách sme polčas viedli 2:0. Súper bol nebezpečný hlavne zo štandartiek. Po jednej z nich znížil na začiatku druhého polčasu 2:1 a dostal sa späť do zápasu. V tejto časti bola hra nervózna s množstvom súbojov. Ukľudnil nás až gól na 3:1 zo štandartky, keď Rajnohová bomba prešla pomedzi múr a výborne chytajúceho Kušníra. V nevydarenej power-play Košíc chytil brankár ŽFA  E.Kavčák ľahkú strelu a cez celé ihrisko rozhodol o víťazstve. Mrzí ma nepríjemné zranenie hráča Košíc A.Fedora, ktorý po vzájomnom súboji ostal ležať v rohu ihriska. Prajeme mu skoré uzdravenie.