5. zápas FEJ – Gólový uragán ŽFA

MIBA 150x150V krátkom časovom slede privítali na svojej palubovke žirafy ďalšieho súpera, ktorým bola tentokrát ich dvojička v súťaži MIBA Banská Bystrica. Podľa pôvodného rozpisu sa ich prvý vzájomný duel mal odohrať v Badíne. Zástupcovia oboch klubov sa však dohodli na zaujímavom riešení. Juniorská extraliga bola na Hájiku predzápasom večerného Openligového duelu mužov.

Samotný zápas priniesol vysokú výhru pre domáce nádeje. Výška celkového skóre je pozoruhodná, celková hra bola o niečo vyrovnanejšia. Oba celky hrali veľmi rýchly a tvrdý zápas. Akcie sa prelievali zo strany na stranu, sypalo to však len domácim futsalistom. Tí predviedli viacero pekný herných kombinácií, ako aj nacvičených signálov. Žiaľ tento súboj zaujal aj z iného hľadiska. V zápase bolo udelených 10 žltých kariet, čo je v tejto súťaži nemysliteľné!   Bolo to dôsledkom zbytočnej agresivity na oboch stranách. Hráči si nič nedarovali a pravdepodobne si zobrali veľa z hry svojich starších vzorov, ktorí odohrali spolu už viacero pikantných súbojov.

ŽFA ŽIRAFA Žilina – MIBA Banská Bystrica  7 : 1  ( 2 : 0 ) 

Zostavy: 

ŽFA: E.Kavčák (D.Jánošík) – T.Ševčík „C“, M.Sýkora, D.Rajnoha, R.Torčík, K.Gábor, P.Orávik, V.Stranianek, L.Kováčik, tréner: M.Ondrúšek

MIBA: I.Bambušek – S.Kršák „C“, P.Peniak, P.Hruška, P.Klačan, A.Šimiak, M.Vodecký, A.Adamov, E.Šinkovkin, tréner: M.Majling

Góly: K.Gábor 2, V.Stranianek 2, D.Rajnoha 1, M.Sýkora 1, P.Orávik 1 – P.Peniak 1

ŽK: E.Kavčák, T.Ševčík, D.Rajnoha, K.Gábor, L.Kováčik – P.Peniak, P.Hruška, P.Klačan, A.Šimiak

ČK: T.Ševčík(po 2 ŽK)  

Rozhodovali: R.Behančin a M.Matula

30 divákov

Marián Ondrúšek (tréner  ŽFA ŽIRAFA Žilina):

Nadviazali sme na výkony z predchádzajúcich zápasov s Prešovom a Košicami. Naša hra mala systém , myšlienku , patričné nasadenie a hlavne všetci mali chuť hrať. Podarilo sa nám pokryť strelca P.Klačana a darilo sa nám aj v koncovke. Po ukážkových akciách sme dali aj exportné góly. Rozhodli sme už v prvom polčase, keď sme viedli 4:0. Všetci hráči podali výborné výkony, ale vysoko nad nimi vynikal Kristián Gábor. Za stavu 5 :0 sa nezmyselne pritvrdila hra na oboch stranách čo viedlo k zraneniu kapitána hostí.... Mrzí nás to a chceme sa aspoň takouto cestou ospravedlniť. V závere obe mužstvá hrali skôr na parádičky ako na góly a zápas sa dohral v kľude.